Tervezett megjelenés: április 22.
„…azt hittük, hogy most következik a nagyszerű, mulatságos, nagyvilági élet. Én legalább titkon mindig azt hittem, hogy valami rendkívüli dolog fog történni…”
Kiadónk Könyvkincsek sorozatának nem titkolt célja az, hogy friss nézőpontot kínáljon a magyar irodalom klasszikusainak újraolvasásához. Krúdy Gyula A vörös postakocsi című remekműve az az olvasmány, amelyet elsősorban a sorok közt megbújó, gondolkodásra, önvizsgálatra ösztönző inspirációk, a rácsodálkozás élménye miatt olvasunk. Aszereplők történetét megismerve mélyre világíthat a szöveg, olyan összefüggéseket felkínálva, amelyek a saját történetünk kibogozásában is a segítségünkre lehetnek.
Milyen nyelven szól a szeretet? Hogyan tanultuk ezt gyermekként? A szülők egymás iránti ridegsége milyen hatással lehet a családban növekedő gyermekre? Hogyan és milyen szeretetpótlékokat keresünk a bizonytalan kötődésminták gyermekkori tapasztalata nyomán? A szeretet hiánya vagy a viszonzatlan szerelem, az elhagyás vajon milyen válaszokat vált ki az elárult, elhagyott, hiányt szenvedő félből? Mitől függ az, hogy egyesek elgyászolják, feldolgozzák, megerősödve maguk mögött hagyják, mások egész életükben hurcolják a sebeiket, és megint mások önmaguk elleni agresszióba fordítják a szégyent, bánatot, haragot? – Néhány azok közül a kérdések közül, melyeket a regény felkínál a mindenkori olvasó számára.