A Biblia egyik legismertebb története Noé bárkájáról szól.
Simonyi Cecília gyönyörű, különleges technikával készült képeskönyve újszerűen, a gyerekek számára is szerethetően meséli újra a híres történetet. A szívmelengető lírai átirat egyszerre szól a körülöttünk élők tiszteletéről, az egymásra utaltságról, az összetartásról és a reményről. Csupa olyasmiről, amire ma különösen nagy szükségünk van; felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt.
Bajzáth Mária ajánlója:
„Hat éve kísérem ennek a gyönyörű könyvnek a születését. Miközben testet öltöttek Simonyi Cili csodálatos képei és különleges meséje, a hétköznapok valósága az életünk részévé tették Noé és a bárkaépítés kérdéseit. Cili sosem hallott és látott emberközeli nézőpontból meséli el az évezredekkel ezelőtti történetet, ezzel érthetővé, befogadhatóvá és jelen idejűvé is téve azt. A könyv végére a lélek reménnyel, a galamb és a szivárvány üzenete pedig számunkra is örökérvényű, érthető-éltető tartalommal telik meg.
Minden gondolkodó gyereknek és felnőttnek jó szívvel ajánlom!”
Molnár Krisztina Rita ajánlója:
„Mi lehetne időszerűbb ma, mint Noé bárkájának története?
A történet, ami mindenkor reményt ad, amikor „a szeretet meghidegül”.
Hát nem ijesztő még a kifejezés is? Amikor ez megesik, „Az emberek nem hálával és örömmel, hanem dühvel és keserűséggel telve élik napjaikat.” Jaj, ki tudna ezen segíteni?
Simonyi Cecília Noé-átirata arra emlékeztet bennünket, hogy mégis van bizakodásra ok, megmenekülésre mód, arra bátorít, hogy az öreg és bölcs Noéval együtt higgyünk benne mi is:
„Kell lennie egy másik partnak. Akkor is, ha még mindig nem látni.”
Simonyi Cecília képeskönyveket és verseket illusztrál, a Noé bárkája az első, hat évig dédelgetett saját könyve. Elsősorban akvarell-lel, tussal és cianotípiával dolgozik. Felnőtteknek és gyerekeknek rendszeresen tart tanfolyamokat, hogy segítsen felfedezni saját kreativitásukat és életük részévé tehessék. Ezen kívül több mint 20 éve dolgozik állami gondozásban élő gyerekekkel művészeti és mesepedagógiai módszerekkel.